5 funkcji w iPhone, o których możesz nie wiedzieć

0

Dziś piszemy o funkcjach w iPhonie, które nie są wcale tak oczywiste, aczkolwiek mogą się przydać w codziennych i niecodziennych sytuacjach i ułatwić czynności, czy nawet zastąpić przedmioty czy urządzenia. 

Funkcja poziomicy

Wiedzieliście, że iPhone ma funkcję poziomicy? Aby ją włączyć wystarczy uruchomić Kompas i przesunąć palcem w lewo. Idealne, jeśli chcesz zawiesić na ścianie telewizor albo powiesić regał na książki. Co na to ekipy remontowe?

Nie przeszkadzać!

Wracasz po całym dniu pracy, a jest już godzina 21. Marzysz o tym, aby wziąć prysznic i zawędrować do łóżka. Mija godzina, potem druga, po czym z błogiego snu wyrywa Cię dźwięk dzwonienia. Ktoś pomylił numery i trafił akurat na Ciebie. Akurat wtedy, kiedy spałeś. Możesz uniknąć takiej sytuacji dzięki funkcji „Nie przeszkadzać” i ustalić godziny, kiedy dźwięki powiadomień i dzwonienia wyciszają się automatycznie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby te wyciszały się tylko w dni robocze. Przydatne! Find my iPhone

Gdzie mój iPhone? 

Wracasz z biura samochodem i orientujesz się, że nie masz telefonu. Zaczynasz panikować. Po drodze byłeś jeszcze w galerii handlowej i u mechanika. Może wypadł, a może ktoś Ci go ukradł? Funkcja Gdzie mój iPhone pozwala na zlokalizowanie telefonu. Tę funkcję można włączyć w iCloud.

Sterowanie ruchami głowy

iPhone umożliwia sterowanie nim za pomocą ruchów głowy – przechylenie jej w prawo lub w lewo wywołuje określoną, ustaloną wcześniej funkcję. Jest to przydatne np. podczas prowadzenia auta, gdy obie ręce mamy zajęte, a chcemy np. wywołać Siri, aby ta włączyła nawigację, jeśli jesteśmy w nieznanym miejscu. Ta funkcja powstała przede wszystkim z myślą o osobach niepełnosprawnych, jednak może się też przydać innym.

Nie chcę słyszeć, że napisał

iPhone umożliwia wyciszanie powiadomień dźwiękowych od niektórych użytkowników. Jeśli np. intensywnie korzystasz w pracy z Messengera Facebooka, to powiadomienia przychodzą i na telefon, i na komputer. Możesz je wyciszyć i skupić tylko na jednym urządzeniu.

Tricków i funkcji, o których nie sposób wiedzieć na samym początku jest jeszcze kilka – chcieliśmy opisać 5 naszym zdaniem najbardziej przydatnych w codziennych sytuacjach. Napiszcie, jakie funkcje w iPhone Wy wykorzystujecie!

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
MASZ PYTANIA?

Potrzebujesz więcej informacji na temat produktu lub masz pytanie o dostępność?

Skontaktuj się z nami!

 
kontakt@ithings.pl
 
+48  662 484 464
 
poniedziałek-piątek
w godz. 10:00-16:00

Dane kontaktowe:

iThings.pl
ul. Powstania Styczniowego 5/26
80-288 Gdańsk
woj. pomorskie
DOSTAWA GRATIS

Twoje zamówienie zostanie wysłane kurierem za darmo, jeśli zrobisz zakupy za minimum 200 zł

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl