Fit Bit - monitoring aktywności 24 godziny na dobę

0

Coraz częściej i chętniej, czy to z ciekawości, czy też z innych powodów, np. motywacyjnych, zdrowotnych, pozwalamy, aby nasz każdy ruch był śledzony i zapisywany. I tak, jak w sieci łatwo odtworzyć ścieżkę naszego działania, tak i dzięki inteligentnym opaskom, możemy sprawdzić naszą aktywność fizyczną, czy jakość snu. Jedną z takim opasek jest Fit Bit.

Inteligentne opaski - po co nam one?

Trackery aktywności fizycznej zyskują na znaczeniu. Na rynku dostępnych jest wiele modeli tego typu urządzeń. Jedną z pierwszych był Jawbone Up, niewiele później pojawił się tytułowy bohater - Fit Bit. Urządzenia tego typu mają pomagać nam w prowadzeniu, a przede wszystkim utrzymaniu zdrowego trybu życia. Opaska na ręce liczy przebyte przez nas kroki, średnią prędkość, trasę, którą przebyliśmy, a także jak długo siedzieliśmy w jednym miejscu. Policzy też kalorie i „zlustruje” sen, podając, kiedy sen był głęboki, kiedy się przebudziliśmy, a kiedy spaliśmy snem lekkim. Najważniejszą zaletą jest jednak sposób prezentacji tych danych - na wykresach. Co jest jeszcze fajne? Swoimi osiągnięciami możemy dzielić się w serwisach społecznościowych, możemy je też porównywać ze znajomymi.

Fit Bit Flex dostępna w iThings i jej możliwości

Ten model to udoskonalona wersja podstawowej opaski Fit Bit. Opaska umieszczona na ręce pozwala na monitorowanie takich parametrów, jak liczba przebytych kroków, dystans, po podaniu wagi i wzrostu także liczbę spalonych kalorii. Ciekawą funkcją jest rozpoznawanie, czy pokonujemy schody oraz w jakiej liczbie. To jednak nie wszystko. Oprócz aktywności fizycznej, zmierzy długość i jakość snu, a kiedy „stwierdzi”, że jesteśmy już wyspani, wybudzi nas poprzez drgania. Komunikacja między urządzeniami działa poprzez Bluetooth, dzięki czemu nie ma potrzeby podłączania kabli, aby dowiedzieć się, jakie mamy osiągnięcia.

A właśnie - osiągnięcia. Te są prezentowane na wykresach w specjalnej, bezpłatnej aplikacji dostępnej na wszystkie systemy operacyjne. Aplikacja umożliwia również ustalanie celów, np. minimalnej, dziennej liczby kroków. Tym, co dodatkowo napędza do ruszania się, jest wspomniana wcześniej rywalizacja ze znajomymi. Dla skrupulatnych istnieje również możliwość prowadzenia dzienniczka odżywiania - poprzez aplikację lub na stronie Fit Bit.

Fit Bit Flex - dla kogo?

Opaska to świetne rozwiązanie dla kogoś, kto już uprawia jakiś sport albo ciągle jest w ruchu. Umożliwi mu to monitoring postępu i zmobilizuje do dalszego działania. Może to być również rewelacyjny „trener osobisty” dla kogoś, kto chce zrzucić zbędne kilogramy. Magia cyfr i wykresów sprawia, że niejeden „coach potato” wyjdzie na długi spacer. Opaski dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, dodatkowo „obudowy” są wymienne i kosztują grosze. Będzie to więc świetny prezent zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
MASZ PYTANIA?

Potrzebujesz więcej informacji na temat produktu lub masz pytanie o dostępność?

Skontaktuj się z nami!

 
kontakt@ithings.pl
 
+48  662 484 464
 
poniedziałek-piątek
w godz. 10:00-16:00

Dane kontaktowe:

iThings.pl
ul. Powstania Styczniowego 5/26
80-288 Gdańsk
woj. pomorskie
DOSTAWA GRATIS

Twoje zamówienie zostanie wysłane kurierem za darmo, jeśli zrobisz zakupy za minimum 200 zł

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl