Jak używać smartfona zimą?

0

Można powiedzieć, że zimy nie ma – temperatura w grudniu oscyluje w granicach 3-5 stopni Celsjusza i tylko wieczorami i nad ranem, gdy słychać skrobanie szyb samochodów, zdaje o sobie przypominać. Mimo że zimy sprzed kilku lat, z zaspami na metr i mrozami do -30 stopni, warto wiedzieć, jak używać smartfona zimą. Wszak, zmiana temperatur w stosunku do innych pór roku jest duża. I może zaszkodzić.

Producent iPhone’a, zaleca korzystanie ze smartfona wyłącznie w temperaturach od -6 do 35 stopni. Powyżej lub poniżej tej skali niej robimy to trochę na własne ryzyko. U innych producentów te wartości są zmienne, a górna granica przeciętnego smartfona to -18 stopni.

Jak zachowuje się telefon na mrozie?

Przede wszystkim może wyłączyć się, podając powód pustej baterii, nawet, jeśli ta będzie w pełni naładowana. Dzieje się tak ze względu na to, że zachodzi w niej reakcja chemiczna. Jej produktem są elektrony - ich przepływ tworzy prąd jako źródło energii. Im niższa temperatura, tym wolniej przebiega reakcja przepływu prądu I bateria może dostarczyć go mniej.

Niska temperatura wpływa również na ekran smartfona. Ten pracuje zdecydowanie mniej wydajnie – traci przede wszystkim na szybkości reakcji. 

Jak używać smartfona zimą?

Nasz klimat bywa kapryśny. Teraz mamy 7 stopni na plusie, ale już za tydzień może nas spotkać śnieg i nieprzejezdne drogi. Ciężko wyobrazić sobie niekorzystanie ze smartfona, czy to w drodze do pracy, czy na zakupach. Jak postępować z urządzeniem, aby działało relatywnie sprawnie?

  1. Nie zostawiaj go za długo na mrozie. Wietrzysz pomieszczenie, a telefon ląduje na parapecie okna? Niedobrze. Urządzenie może po prostu „zmarznąć”, do tego dochodzi jeszcze nagła zmiana temperatur z pokojowej na tę na zewnątrz. Jeśli zdarzy Ci się też zapomnieć telefonu z samochodu, to nie zastanawiaj się, tylko wróć po niego. Jeśli zrobisz to rano, urządzenie może być już nie do odratowania. Chyba że garażujesz auto.
  2. Nie ogrzewaj smartfona po powrocie z dworu. Najgorsze, co może być, to położenie telefonu na kaloryferze lub ogrzewanie go suszarką. W ten sposób możesz trwale uszkodzić urządzenie, bo z -20 na zewnątrz, zrobi mu się nagle 30 na plusie. Myślisz, że wytrzyma różnicę 50 stopni?
  3. Nie używaj telefonu od razu po powrocie z mrozu. Odłóż go i odczekaj 5-10 minut, aż przyzwyczai się do temperatury panującej w pomieszczeniu i zacznie działać na pełnych obrotach.
  4. Jeśli jesteś na zewnątrz, przechowuj go w ciepłym miejscu. Zdecydowanie lepsza będzie wewnętrzna kieszeń płaszcza czy kurtki, aniżeli zewnętrzna.
  5. Zapewnij dodatkową izolację. Zimą nosisz czapkę, szalik, rękawiczki, aby nie odmrozić sobie kończyn. Zaopatrz smartfona w taką ochronę, kupując etui typu „skarpetka”.

W ten sam sposób dbaj o inne urządzenia elektroniczne, które posiadasz. Tablet, nawigacja samochodowa czy też laptop również wymagają „specjalnego traktowania”.

 

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
MASZ PYTANIA?

Potrzebujesz więcej informacji na temat produktu lub masz pytanie o dostępność?

Skontaktuj się z nami!

 
kontakt@ithings.pl
 
+48  662 484 464
 
poniedziałek-piątek
w godz. 10:00-16:00

Dane kontaktowe:

iThings.pl
ul. Powstania Styczniowego 5/26
80-288 Gdańsk
woj. pomorskie
DOSTAWA GRATIS

Twoje zamówienie zostanie wysłane kurierem za darmo, jeśli zrobisz zakupy za minimum 200 zł

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl