Urządzenia, które śledzą każdy Twój krok – opaski i zegarki fitness

0

Jeszcze 10 lat temu wizja śledzenia przez urządzenia elektroniczne każdego naszego kroku znana nam była raczej z filmów science-fiction z lat 80.. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że teraz wystarczy iPhone i opaska na ręce, aby urządzenie wiedziało o nas wiele. Bardzo wiele.

Opaski i zegarki fitness, to urządzenia, które monitorują naszą aktywność za dnia, jak i w nocy. Dzięki specjalnym aplikacjom, które instalujemy w telefonie i aktywnej opasce na nadgarstku jesteśmy w stanie wiele odczytać. Jak długo się poruszaliśmy, ile kroków czy kilometrów przebyliśmy, jak wiele kalorii spaliliśmy, czy wreszcie, jak długo spaliśmy mocno, a kiedy sen był lekki. Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak działa. Swoje rezultaty możemy porównać ze znajomymi, pochwalić się nimi na Facebooku, czy po prostu zapisać i porównać z aktywnością za miesiąc czy nawet rok. Lubimy rywalizację, a teraz nie musimy rywalizować ramię w ramię. Wystarczy, że porównamy wyniki w sieci.

Opaski fitness – dla kogo są przeznaczone? 

Mogłoby się wydawać, że używają ich wyłącznie osoby bardzo aktywne – biegacze-amatorzy i zawodowcy, uczęszczający na siłownię i przemierzający dziesiątki kilometrów turyści. Owszem, to ważna i spora grupa docelowa, w którą celują producenci, ale nie tylko. Opaski i zegarki fitness sprawdzają się też wśród osób, które są aktywne od czasu do czasu. Przez aktywność rozumiane jest codzienne poruszanie się – przecież spacer z psem, dojście na przystanek, czy krótka przejażdżka na rowerze też nią jest.

Oprócz liczenia kroków czy dystansu, opaski fitness mierzą również długość i jakość snu. Dzięki nim możemy sprawdzić, jak długo spaliśmy głęboko, czyli w fazie snu, w której organizm najbardziej odpoczywa, a kiedy nasz sen był płytki, czy nawet kiedy się przebudziliśmy.

Zegarki fitness, oprócz dystansu, jaki przemierzamy, mierzą również czas co do setnej sekundy, różnicę w wysokości powierzchni, a także liczbę spalonych kalorii i zapotrzebowanie na płyny, które utraciliśmy podczas wysiłku.

Tego typu urządzenia to więc z jednej strony pomoc dla sportowców-amatorów i zawodowców, z drugiej doskonały motywator dla każdego. Bo każdy chce zrobić minimum 10 000 kroków dziennie. Bo każdy może to zrobić.

Opaski dostępne w iThings są zintegrowane z aplikacjami dostępnymi na iPhone’a i iPada, a także na urządzenia z systemem Android. Zatem posiadać ją może każdy użytkownik smartfona, do czego serdecznie zachęcamy.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
MASZ PYTANIA?

Potrzebujesz więcej informacji na temat produktu lub masz pytanie o dostępność?

Skontaktuj się z nami!

 
kontakt@ithings.pl
 
+48  662 484 464
 
poniedziałek-piątek
w godz. 10:00-16:00

Dane kontaktowe:

iThings.pl
ul. Powstania Styczniowego 5/26
80-288 Gdańsk
woj. pomorskie
DOSTAWA GRATIS

Twoje zamówienie zostanie wysłane kurierem za darmo, jeśli zrobisz zakupy za minimum 200 zł

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl