Jak dbać o iPhone podczas wakacji?

0
Jak dbać o iPhone podczas wakacji?

Sezon wakacyjny nadciąga coraz większymi krokami. Jest to jednocześnie czas, w którym nasze smartfony szczególnie narażone są na uszkodzenie. Jeżeli chcemy wrócić z wczasów ze sprawnym urządzeniem musimy pamiętać o jego odpowiedniej ochronie. W innym razie może okazać się, że powrót do domu będzie wiązał się z poniesieniem dodatkowego wydatku np. na naprawdę telefonu lub zakup nowego. Większość użytkowników iPhone'a nie rozstaje się z nim na krok, więc niezależnie od tego, gdzie się wybieramy możemy założyć, że będzie on tam razem z nami.

Na co narażony jest iPhone w wakacje?

Wysoka temperatura

W czasie wakacji możemy się spodziewać, że będziemy mieli do czynienia z wysoką, często wręcz upalną temperaturą. Jest to jeden z najbardziej szkodliwych czynników mających wpływ na elektronikę. Układy scalone telefonów nie są przeznaczone do pracy w tak wysokich temperaturach i dlatego mogą ulec uszkodzeniu w czasie ekspozycji na światło słoneczne. W czasie pracy telefony dodatkowo wydzielają własne ciepło – im bardziej obciążone są podzespoły urządzenia, tym bardziej będzie się nagrzewało. Telefon Apple zabezpieczony jest przez uszkodzeniem w taki sposób, ale nagły wzrost temperatury może spowodować, że urządzenie w celu ochrony samodzielnie się wyłączy. W upalne dni powinniśmy ograniczać jego użytkowanie do minimum i nie eksponować go na światło słoneczne. Wysoka temperatura wpływa też na przyśpieszone rozładowywanie akumulatora i może powodować zmniejszenie jego żywotności.

Uszkodzenia mechaniczne

Podczas urlopu staramy się spędzić czas w taki sposób, aby mieć jak najlepsze wspomnienia na cały rok. Dlatego też będziemy korzystali ze wszystkich atrakcji, na jakie uda się nam natrafić. Wiele z nich może być zagrożeniem dla iPhone'a. Pamiętajmy, że nie są to urządzenia wodoodporne więc jeżeli będziemy chcieli spróbować swoich sił na rowerkach wodnych lub na ribie to powinniśmy zostawić je na suchym lądzie. Woda morska jest szczególnie szkodliwa dla urządzeń elektrycznych, bo przez wysoką zawartość soli jest lepszym przewodnikiem dla prądu elektrycznego. Kontakt telefonu z wodą może go bezpowrotnie uszkodzić. Zwracajmy uwagę również w czasie spędzania czasu na plaży. Kontakt telefonu z piaskiem może zakończyć się zrysowaniem wyświetlacza i obudowy, a także jego uszkodzeniem, gdy przedostanie się do środka. Gdy wpadnie do piasku to prawdopodobnie będzie wymagał dokładnego czyszczenia.

Kradzieże

Wyjeżdżając do innych miejscowości na wakacje będziemy musieli korzystać z miejsc, które są zatłoczone i przez to niebezpieczne – lotniska, dworce, centra handlowe. W takich miejscach lubują się kieszonkowcy, którzy maja ułatwioną pracę. W ścisku bardzo łatwo jest stracić telefon, szczególnie, gdy jest to iPhone. Musimy zachować uwagę i pilnować cennych rzeczy, które mamy przy sobie. Wprawny złodziej będzie w stanie wyciągnąć smartfona z kieszeni w taki sposób, że nawet tego nie poczujemy. O zaistniałym problemie dowiemy się wiele godzin później, gdy nie będzie szans na złapanie sprawcy.

Zwrócenie uwagi na te trzy zagrożenia, z którymi możemy się spotkać podczas wyjazdu na wakacje, pozwoli zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia. Nie przesadzajmy jednak i w tę stronę – czasem sytuacje są po prostu dziełem przypadku. Utrata lub uszkodzenie telefonu pewnie mogą być przykre, ale pamiętajmy – to nie koniec świata.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
MASZ PYTANIA?

Potrzebujesz więcej informacji na temat produktu lub masz pytanie o dostępność?

Skontaktuj się z nami!

 
kontakt@ithings.pl
 
+48  662 484 464
 
poniedziałek-piątek
w godz. 10:00-16:00

Dane kontaktowe:

iThings.pl
ul. Powstania Styczniowego 5/26
80-288 Gdańsk
woj. pomorskie
DOSTAWA GRATIS

Twoje zamówienie zostanie wysłane kurierem za darmo, jeśli zrobisz zakupy za minimum 200 zł

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl