Jak dbać o pamięć w iPhone (zwłaszcza 16GB)?

0
Jak dbać o pamięć w iPhone (zwłaszcza 16GB)?

Telefony od Apple’a posiadają szereg różnorodnych atutów. Nie bez przyczyny uznaje się je przecież za najlepsze dostępne na rynku smartfony. Nawet one mogą jednak czasem nie udźwignąć naporu zgromadzonych na nich danych i najzwyczajniej w świecie powiadomić nas o braku pamięci w telefonie. Jak zatem używać iPhone’a, by na tym nigdy nie zabrakło nam miejsce na najważniejsze pliki? Oto kilka najważniejszych wskazówek dotyczących dbania o pamięć w tym telefonie!

Na szybkie wykorzystanie pamięci w telefonie narażeni są szczególnie użytkownicy iPhone’ów w wersji 16 GB. Kilka niewielkich zabiegów skutecznie jednak pozwala mądrze rozporządzić wolnym miejscem w urządzeniu. Warto zobaczyć, aby zapchać telefonu różnymi plikami, które dodatkowo spowolnią jego pracę. Oto kilka wskazówek, jak dbać o pamięć w iPhone’ach!

Korzystaj z chmury! 

iPhone ma to do siebie, że niestety nie można rozbudować jego pamięci przez zakup i instalację zewnętrznej karty. Z tego też względu zaleca się trzymanie poszczególnych plików na wirtualnych chmurach. Aplikacje typu Dropbox skutecznie zwolnią część pamięci telefonu na inne niezwykle ważne dokumenty! Oczywiście część elementów (filmów lub fotografii) warto przerzucić za pomocą kabla na dysk komputera.

Menadżer pamięci

Aby mieć zawsze oko na zużycie pamięci wewnętrznej iPhone, dobrze jest korzystać z menadżera pamięci. Ten nie tylko podpowie nam, ile miejsca mamy jeszcze na różne aplikacje lub dokumenty, ale także pozwoli usunąć z telefonu niepotrzebne elementy. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele różnych drobnych plików i folderów sukcesywnie zaśmieca pamięć naszego urządzenia!

Zrezygnuj z niektórych rzeczy

Bardzo często mamy tendencję do instalowania na swoim iPhone wszystkiego, co popadnie. To błąd, gdyż w ten sposób bardzo szybko zapełniamy całą pamięć urządzenia. Jeśli wciąż posiadamy jakąś grę, w którą ostatni raz graliśmy pół roku temu, to zdecydowanie lepiej się jej pozbyć i zrobić miejsce na inne aplikacje lub pliki. Warto systematycznie zaglądać do listy zainstalowanych aplikacji i dokonywać w ich szeregach odpowiedniej selekcji.

Akcesorium do montażu karty

Na rynku pojawił się gadżet, który pozwala użytkownikom iPhone zainstalować kartkę micoSD. Leef iAcces to niewielkich rozmiarów wtyczka, dzięki której jesteśmy w stanie zapewnić naszemu telefonowi więcej pamięci. Mała poręczna i co najważniejsze – skuteczna. Jego cena? Około 50 dolarów. Istnieją też inne podobne akcesoria – np. iBridge.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
MASZ PYTANIA?

Potrzebujesz więcej informacji na temat produktu lub masz pytanie o dostępność?

Skontaktuj się z nami!

 
kontakt@ithings.pl
 
+48  662 484 464
 
poniedziałek-piątek
w godz. 10:00-16:00

Dane kontaktowe:

iThings.pl
ul. Powstania Styczniowego 5/26
80-288 Gdańsk
woj. pomorskie
DOSTAWA GRATIS

Twoje zamówienie zostanie wysłane kurierem za darmo, jeśli zrobisz zakupy za minimum 200 zł

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl