Kijek do selfie – jaki kupić do iPhone?

0
Kijek do selfie – jaki kupić do iPhone?

Niewątpliwie każdy z nas chociaż raz w życiu zrobił sobie zdjęcie z ręki, czyli tzw. selfie. Popularność autoportretów jest obecna w Polsce od kilku lat i wciąż przybiera na sile. Moda ta utrzyma się pewnie długo patrząc na ewolucję sposobów robienia selfie oraz gadżetów umożliwiających robienie tego typu zdjęć.

Jednym z gadżetów, który podbił serca miłośników "zdjęć z rąsi" jest selfie stick. To prosty wynalazek w postaci ręcznego statywu, zwykle teleskopowego, na końcu którego mocuje się smartfon. Początkowo był to po prostu statyw służący do podtrzymania aparatu. Obecnie zasada działania kijków do zdjęć jest dużo bardziej zaawansowana i daje użytkownikowi więcej możliwości.

 

Jak wybrać selfie-stick?

Wysięgniki do selfie wykonane są przeważnie z metalowych teleskopowych rurek. Najczęściej spotykane są takie o długości 80-100cm. Użytkownik ma możliwość swobodnej regulacji długości, co pozwala na szersze lub węższe kadrowanie. Przydatną funkcją jest obrotowa głowica, która umożliwia obrót telefonu. Koniecznie przy zakupie powinniśmy zwrócić uwagę czy dany kij oferuje antypoślizgową rękojeść.

Selfie stick do iPhone

Jak wysięgnik robi zdjęcia?

Działanie tego typu urządzeń opiera się na trzech rozwiązaniach: 

  • Samowyzwalacz – wysięgnik tego typu nie posiada żadnego guzika umożliwiającego robienie zdjęć, w żaden sposób nie paruje się także z telefonem. Jest jedynie mobilnym statywem, który pozwala na utrzymanie telefonu. Niezbędne jest zatem włączenie funkcji samowyzwalacza. Nie jest to zbyt praktyczne jak na technologię XXI wieku. Niemniej, z uwagi na bardzo prostą budowę, urządzenia tego typu są zdecydowanie najtańsze.
  • Kabel mini-jack – wysięgnik przy uchwycie mocującym telefon posiada standardową wtyczkę jack 3,5 mm. Należy ją wpiąć do wyjścia słuchawkowego smartfona. Dzięki temu, zdjęcia można robić poprzez naciśnięcie przycisku, który znajduje się z drugiej strony monopodu.
  • Kabel micro-USB lub Lightning – działają tak jak selfie sticki ze złączem mini-jack, jednak kabel podpinamy do portu ładowania telefonu. Zdjęcie robimy poprzez naciśnięcie przycisku w rękojeści wysięgnika.
  • Bluetooth – telefon należy sparować z wysięgnikiem za pomocą bezprzewodowego łącza bluetooth. Spotyka się dwie wersje w ramach tego modelu. Niektóre urządzenia wyposażone są w guzik umieszczony na selfie sticku, do innych natomiast dołączony jest specjalny pilot, który pozwala na zdalną kontrolę.


Problemy z celowaniem 

Robiąc zdjęcie z ręki, można mieć problem z wycelowaniem obiektywu dokładnie tam, gdzie należy. Korzystanie z dłuższego kijka do selfie jeszcze bardziej ten problem uwidacznia. Dlatego niektórzy producenci proponują rozwiązanie tego problemu w postaci lustra zamontowanego na sticku. To proste rozwiązanie zdecydowanie ułatwia zrobienie idealnego zdjęcia. Taki kijek do selfie, zwany lustrzanką, jest wprawdzie dość wrażliwy na uszkodzenia mechaniczne, ale nawet pęknięte lusterko zapewnia minimum komfortu.

Selfie stick z lustrem 

Podsumowanie

Kij do selfie to idealny dodatek, który pomaga w uchwyceniu trudnych ujęć, a szczególnie gdzie chcemy uchwycić grupę osób. Jest to idealny gadżet na wyjazdy, wycieczki.

Selfie stick pomaga zrobić dobre zdjęcie, ale pod warunkiem, że to dobry kijek. Niewygodny, bez podglądu i w dodatku szybko pożerający baterię smartfonu na pewno nie jest dobrą inwestycją. Warto poświęcić trochę czasu na poszukiwania najlepszego kijka, a potem na naukę robienia dobrych zdjęć, bo jednak mimo wszystko nawet do najlepszego kijka trzeba się przyzwyczaić.

 

Sprawdź nasze selfie sticki do iPhone »

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
MASZ PYTANIA?

Potrzebujesz więcej informacji na temat produktu lub masz pytanie o dostępność?

Skontaktuj się z nami!

 
kontakt@ithings.pl
 
+48  662 484 464
 
poniedziałek-piątek
w godz. 10:00-16:00

Dane kontaktowe:

iThings.pl
ul. Powstania Styczniowego 5/26
80-288 Gdańsk
woj. pomorskie
DOSTAWA GRATIS

Twoje zamówienie zostanie wysłane kurierem za darmo, jeśli zrobisz zakupy za minimum 200 zł

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl