Niezbędne akcesoria samochodowe do iPhone

0
Niezbędne akcesoria samochodowe do iPhone

Korzystanie z telefonu komórkowego przez kierowcę nie jest wykroczeniem pod warunkiem, że prowadząc samochód nie trzyma urządzenia w ręku. Na rynku mamy szeroką gamę akcesoriów, które oprócz odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa podczas prowadzenia rozmowy, umożliwiają wygodne korzystanie z pozostałych funkcji iPhone'a. Potrzebujemy dostępu do nawigacji, więc sięgamy po smartfona, ale jak korzystać z niego tak, aby nie stwarzać zagrożenia na drodze?

Jeśli dużo podróżujesz autem powinieneś zapoznać się z ofertą akcesoriów opisanych poniżej, które pozwolą Ci na bezpieczne użytkowanie smartfonu w czasie jazdy.

Zestaw głośnomówiący

Zmotoryzowani na pewno wiedzą, że w Polsce rozmawianie przez telefon podczas prowadzenia auta niesie za sobą konsekwencje prawne. Kierowca może otrzymać mandat w wysokości do 200 złotych i 5 punktów karnych. Osoby, które dużo jeżdżą samochodem powinny wyposażyć się w zestaw głośnomówiący lub słuchawkę Bluetooth, które umożliwią rozmowę telefoniczną w dowolnym momencie jazdy, a używanie telefonu komórkowego w samochodzie nie będzie już wykroczeniem.

Zestaw głośnomówiący do iPhone

Jeśli Twoje auto nie posiada zestawu głośnomówiącego wbudowanego w system car audio, możesz skorzystać z przenośnego zestawu, który montuje się zwykle na osłonie przeciwsłonecznej. Osoby korzystające z zestawu głośnomówiącego w samochodzie mogą prowadzić rozmowy telefoniczne bez konieczności odrywania rąk od kierownicy. Komunikacja z telefonem jest realizowana za pośrednictwem technologii Bluetooth. Wbudowana bateria wystarcza – w zależności od modelu – na co najmniej kilka godzin rozmowy oraz do kilkuset godzin czuwania. Niektóre modele, jak np. Jabra Drive czy Jabra Freeway umożliwiają obsługę dwóch telefonów.

Zobacz nasze zestawy głośnomówiące

Słuchawki Bluetooth

Alternatywą umożliwiającą bezpieczne odbieranie połączeń w czasie jazdy jest słuchawka Bluetooth. To niewielkie urządzenie zaczepia się na małżowinie usznej i włącza stan czuwania, jednocześnie uruchamiając funkcję Bluetooth w telefonie. Stosowanie słuchawek jest bardzo wygodne nie tylko w samochodzie, ale też w innych sytuacjach, gdy mamy zajęte ręce. Kompaktowy rozmiar to nie jedyna zaleta tego urządzenia, słuchawka Bluetooth zapewnia najlepszy poziom głośności podczas rozmów, gdyż większość modeli wyposażona została w funkcję kontrolowania poziomu głośności dźwięku.

Słuchawka Bluetooth do iPhone

Wybierając słuchawkę Bluetooth warto zwrócić uwagę na pojemność wbudowanego akumulatora, która przekłada się na czas pracy. Bateria w słuchawce zwykle starcza na kilka godzin rozmów i kilkadziesiąt godzin czuwania. Uzależnione jest to od ciągłego czuwania słuchawki i funkcji Bluetooth. 

Sprawdź jakie mamy słuchawki Bluetooth do iPhone

Uchwyty samochodowe

Trudno korzystać z nawigacji zainstalowanej w telefonie, gdy trzeba skupić się na drodze. Dlatego w czasie jazdy telefon powinien być stabilnie zamocowany w zasięgu kierowcy. Najpopularniejszym rozwiązaniem są uchwyty samochodowe montowane na przedniej szybie za pomocą specjalnej przyssawki. Pozwalają łatwo zamontować telefon w zasięgu wzroku, a ich późniejszy demontaż nie pozostawia śladów. Rozpiętość cenowa uchwytów jest bardzo duża. Uchwyty uniwersalne niezależnych producentów kupimy już za kilkanaście złotych, ale dedykowane modele renomowanych firm to już wydatek kilkudziesięciu, a nawet kilkuset złotych.

Uchwyty samochodowe do iPhone

Mniej popularne uchwyty to takie montowane w kratce nawiewu. Nie ograniczają one w ogóle widoczności, choć kierowca musi oderwać wzrok od kierunku jazdy, chcąc spojrzeć na wskazówki nawigacji. Poza tym powietrze płynące z nawiewu czy klimatyzacji nie ma idealnych warunków przepływu i oddziałuje na samo mocowanie. W niektórych samochodach taki uchwyt może nawet uszkodzić kratkę nawiewu, jeśli została ona zbudowana ze złej jakości materiałów.

Wszystkie uchwyty samochodowe do iPhone

Ładowarki samochodowe

Smartfony (w tym również iPhone) na baterii trzymają bardzo krótko – przeważnie około doby. Intensywne użycie jeszcze bardziej skraca ten czas. Jeżeli w trakcie jazdy prowadzimy rozmowy, a do tego zaczniemy korzystać z urządzenia jako nawigacji, to daleko w ten sposób nie zajedziemy. Poziom baterii będzie spadał w błyskawicznym tempie. Aby tego uniknąć warto zaopatrzyć się w ładowarkę samochodową, którą podłącza się bezpośrednio do gniazdka zapalniczki w samochodzie. 

Ładowarka samochodowa do iPhone

W zależności od zapotrzebowania można wybrać ładowarki z jednym bądź dwoma portami USB. Jeśli jednocześnie chcielibyśmy naładować np. iPhone'a i iPada warto wybrać mocniejsze ładowarki (więcej niż 2A), które bez problemów naładują bardziej wymagający pod względem zasilania tablet.

Wybierz odpowiednią ładowarkę samochodową do iPhone

Podsumowanie

Smartfon w ręku kierowcy potrafi być zagrożeniem, jednak korzystając z powyższych akcesoriów możemy zminimalizować niebezpieczeństwo. Nie czekaj więc i nie rezygnuj z rozmów w trakcie prowadzenia samochodu. Dokup niezbędne akcesoria samochodowe do iPhone i zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. 

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
MASZ PYTANIA?

Potrzebujesz więcej informacji na temat produktu lub masz pytanie o dostępność?

Skontaktuj się z nami!

 
kontakt@ithings.pl
 
+48  662 484 464
 
poniedziałek-piątek
w godz. 10:00-16:00

Dane kontaktowe:

iThings.pl
ul. Powstania Styczniowego 5/26
80-288 Gdańsk
woj. pomorskie
DOSTAWA GRATIS

Twoje zamówienie zostanie wysłane kurierem za darmo, jeśli zrobisz zakupy za minimum 200 zł

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl