Powerbank do Pokemon Go - czym się kierować przy wyborze?

0
Powerbank do Pokemon Go - czym się kierować przy wyborze?

Pokemony opanowały świat i nasze urządzenia mobilne. Ruszając w pogoń za rozsianymi po okolicy stworkami łatwo zapomnieć, że Pokemon Go potrafi bardzo szybko rozładować nawet najpojemniejszą baterię. Stale włączony GPS, transmisja danych oraz często używana kamera prędko sprawiają, że ikonka baterii zaczyna świecić czerwienią. Jak temu zapobiec i pozwolić sobie na dalsze wycieczki za Pokemonami? Najlepiej zaopatrzyć się w powerbank.

Moc na wynos

Banki energii, znane także jako powerbanki to nic innego, jak zewnętrzna bateria, najczęściej litowo-jonowa o dużej pojemności. Po naładowaniu utrzymuje w sobie energię, za pomocą której możemy później zasilić z kolei swój smartphone lub tablet. W zależności od pojemności baterii, powerbank pozwala na od jednego do nawet czterech ładowań.

O czym pamiętać?

Zanim udamy się do sklepu, warto przemyśleć czego tak naprawdę potrzebujemy. W Pokemon Go gramy głównie na zewnątrz lub w czasie podróży, dlatego dobrze, gdyby nasz powerbank był mały i mieścił się w kieszeni. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na obudowę – podczas spacerów urządzenie narażone jest na upadki, spotkania z kurzem i pyłem, a także niespodzianki takie jak deszcz. W tych warunkach najlepiej sprawdzą się nieco wytrzymalsze obudowy wykonane z aluminium lub miękkiej gumy.
Kolejną istotną rzeczą jest liczba gniazd oraz napięcia, które generuje urządzenie. Zwykle posiadają one przynajmniej jedno wejście USB i jedno wejście microUSB. Gniazda oznaczone większą liczbą amperów szybciej naładują telefon lub tablet. Dobrze również zwrócić uwagę na to jakie kable i przejściówki otrzymujemy w zestawie z urządzeniem. Im więcej, tym lepiej, ponieważ będzie w stanie naładować więcej różnorodnej elektroniki z jednego powerbanka.
Miłym dodatkiem, który znacząco ułatwia użytkowania banku jest wskaźnik naładowania, występujący najczęściej pod postacią jednej, lub kilku diod.

Jaka pojemność?

Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz powerbanków o pojemnościach wahających się od 2200 mAh do nawet 20000 mAh. Należy jednak pamiętać o tym, że w każdym urządzeniu tego typu występują tak zwane straty energii. Oznacza to, że jeśli posiadamy powerbank o pojemności 6000 mAh, smartfona z baterią 2000 mAh naładujemy około 2.5 raza. Straty energii są różne i zależą głównie od jakości używanego banku. Najtańsze no name’y, choć kuszą ogromnymi pojemnościami, mogą stracić nawet do 30% zmagazynowanej energii. Zwykle straty mieszczą się między 10-20%.
Wybierając powerbank z myślą o Pokemon Go, lepiej zdecydować się na urządzenie o nieco mniejszej pojemności. Banki o dużej pojemności mają także większe gabaryty i wagę, co może sprawiać nieco problemów w czasie wędrówek. Dodatkowo im większa pojemność, tym więcej czasu potrzebne jest na naładowanie powerbanka do pełna.

Najlepszym być

Przy wyborze banku warto zdecydować się na któraś ze znanych i sprawdzonych marek. Urządzenia nie markowe, choć znacznie tańsze i niekiedy oferujące absurdalnie ogromne pojemności, zwykle są bardzo słabo wykonane co odbija się na ich wytrzymałości oraz dużych stratach w mocy. Dobrze wybrany powerbank pozwoli z całą pewnością pozwoli nam złapać je wszystkie.

Nasze propozycje

Pikachu power bank

Xiaomi Power Bank 20000mAh

Charmander power bank

Xiaomi Power Bank 16000mAh

Bulbasaur power bank

Xiaomi Power Bank 10000mAh

Squirtle power bank

Xiaomi Power Bank 5000mAh

 

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
MASZ PYTANIA?

Potrzebujesz więcej informacji na temat produktu lub masz pytanie o dostępność?

Skontaktuj się z nami!

 
kontakt@ithings.pl
 
+48  662 484 464
 
poniedziałek-piątek
w godz. 10:00-16:00

Dane kontaktowe:

iThings.pl
ul. Powstania Styczniowego 5/26
80-288 Gdańsk
woj. pomorskie
DOSTAWA GRATIS

Twoje zamówienie zostanie wysłane kurierem za darmo, jeśli zrobisz zakupy za minimum 200 zł

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl