Zmiany i nowości w iOS 10 - czy jest się czego bać?

0
Zmiany i nowości w iOS 10 - czy jest się czego bać?

Ostatnio Apple przeżywa trudny okres, z resztą podobnie jak Samsung. Na szczęście działania pierwszego z wymienionych producentów nie narażają życia użytkowników jego urządzeń. Najpierw Apple przyznało się do wady w iPhone 6s, ponieważ niektóre urządzenia samoczynnie się wyłączały. Okazało się, że problem leży po stronie baterii. Firma szybko zareagowała i użytkownicy, u których ze smartfonem jest coś nie tak mogą wymienić w serwisie za darmo baterię. Druga sprawa to nowa aktualizacja systemu powoduje u wielu użytkowników problemy z działaniem baterii. Czy warto zatem zainstalować najnowszego iOS’a? Wszystko robimy na własną odpowiedzialność, jakby nie było najnowsza wersja systemu wprowadza wiele przydatnych funkcjonalności, a błąd wcześniej czy później zostanie naprawiony. Deweloperzy z resztą twierdzą, że w wersji 10.2. jest już lepiej i błąd został usunięty.

Problemy z baterią w iOS 10.1.1

Wiele użytkowników po aktualizacji urządzeń do iOS 10.1.1 zauważyło dużo gorszy czas pracy urządzeń na baterii oraz wahania wskaźnika poziomu naładowania akumulatora. Jednak to nie jedyna wada, która znalazła się na liście po aktualizacji, dodatkowo spora część użytkowników doświadczyła wysokich temperatur urządzeń, nawet tych wygaszonych, które teoretycznie działając w tle nie powinny doprowadzać do takiego stanu. Co gorsza spora ilość smartfonów źle wskazuje poziom naładowania, urządzenia raptownie wskazują 30 % poziomu baterii, po czym za chwilę same się wyłączają. Jak widać problem to nie tylko złe gospodarowanie energią, ale też złe wskazywanie poziomu naładowania akumulatora przez system. Wada szczególnie zaistniała w mniejszych smartfonach jak iPhone 5s. Osoby korzystające z deweloperskiej wersji 10.2. twierdzą, że błąd został naprawiony, jednak to tylko niewielkie grono użytkowników i warto poczekać aż zostanie wydana finalna wersja i skorzysta z niej więcej osób.

Nowości, które wprowadza iOS 10

iOS 10 to jednak nie same wady, z resztą nie występują one u wszystkich, jedynie u części użytkowników. Co zatem nowego znajdziemy w iOS 10?

 • Funkcja unieś, aby obudzić ekran.
 • Nowy sposób odblokowania telefonu. Ze smartfonów Apple znika znane i lubiane slide to unlock, teraz odblokujemy ekran poprzez naciśnięcie przycisku home.
 • Aparat – inny sposób uruchomienia aparatu z zablokowanego wyświetlacza, który teraz uruchamia się kiedy przeciągniemy palcem w lewo.
 • Widgety – odblokowując ekran przy użyciu Touch ID ukaże nam się widok widgetów.
 • Nadal nie możemy w iOS usuwać aplikacji systemowych, lecz w najnowszej wersji systemu da się je ukryć.
 • Odświeżone centrum sterowania, w którym przyciski do sterowania muzyką posiadają swój własny widok, do którego przechodzimy przeciągając centrum palcem w lewo.
 • Możliwość korzystania z 3D Touch w większej ilości miejsc.
 • Nowe powiadomienia na zablokowanym ekranie. Funkcja bardziej przydatna dla osób ze smartfonami obsługującymi 3D Touch, co nam ona daje? Nowe opcje to np. prowadzenie rozmów iMessage na zablokowanym ekranie, wyświetlenie pełnej treści powiadomienia czy wiadomości poprzez 3D Touch.
 • Więcej opcji w iMessage, możliwość grania, wysyłania wiadomości interaktywnych, wiadomości wizualnych oraz naklejek.
 • Rozbudowane zdjęcia oraz biblioteka. Teraz dzięki nowym funkcjom zdjęcia są sortowane np. według rozpoznanych twarzy, oprócz tego mamy możliwość tworzenia pokazów slajdów oraz filmików. Dodatkową opcją jest edytowanie żywych zdjęć.
 • iOS 10 zawiera też wiele innych nowości, zmiany objęły aplikację Zdrowie oraz Mapy, dodano aplikację Dom, dostępny stał się Apple Pay na stronach i wiele innych.

Wszystko wskazuje na to, że iOS 10 to dalsza ewolucja systemu, a przy każdej ewolucji zdarzają się błędy, które wcześniej czy później zostaną naprawione, z pewnością już niedługo, gdyż Apple, kiedy Samsung ma problemy z własnym wizerunkiem, będzie starał się podebrać mu jak najwięcej klientów, a nie jest to możliwe w momencie, gdy użytkownicy doświadczają nieprzyjemnych sytuacji, których chcą uniknąć przesiadając się na inne urządzenie.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
MASZ PYTANIA?

Potrzebujesz więcej informacji na temat produktu lub masz pytanie o dostępność?

Skontaktuj się z nami!

 
kontakt@ithings.pl
 
+48  662 484 464
 
poniedziałek-piątek
w godz. 10:00-16:00

Dane kontaktowe:

iThings.pl
ul. Powstania Styczniowego 5/26
80-288 Gdańsk
woj. pomorskie
DOSTAWA GRATIS

Twoje zamówienie zostanie wysłane kurierem za darmo, jeśli zrobisz zakupy za minimum 200 zł

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl