iOS’owe irytacje

0
iOS’owe irytacje

Chociaż jestem szczerym fanem systemu Apple, jak w każdym oprogramowaniu da się w nim odnaleźć różnorakie wady, które czasem potrafią bardzo zirytować, innym razem po prostu istnieją, a na co dzień ich nie zauważamy. iOS jest systemem bardzo szybkim, świetnie zoptymalizowanym, długo aktualizowanym i jednakowym na każdym z urządzeń. Jak tu znaleźć wady? No dobrze, więc zacznijmy.

„Zakmniętość” systemu

Mi osobiście nie przeszkadza to, że iOS jest systemem zamkniętym, niektórym pewnie tak, ale mi nie. W każdym razie ot taka niewielka rzecz jak brak możliwości zmiany motywów/launcherów pewną część użytkowników denerwuje. Ja tego nie zauważam, nie jest mi to do niczego potrzebne.

Brak przycisku do transmisji danych w centrum sterowania

Tak, ta sprawa mnie już potrafi zirytować. Jak można przez tyle lat nie dodać jednego, małego przycisku do centrum sterowania. Każdy użytkownik urządzenia z iOS na pokładzie, aby włączyć/wyłączyć transmisję danych komórkowych musi wejść w ustawienia i dopiero wtedy może zrealizować swoje zamierzenie. Na szczęście iOS działa tak płynnie, że w codziennym użytkowaniu brak owego przycisku nie przeszkadza.

Brak możliwości usuwania aplikacji systemowych

Nie pamiętam już jak do końca jest z tym na Androidzie, ale każda aplikacja, której nie używamy powinna mieć możliwość jej usunięcia. Niestety na iOS możemy ją jedynie ukryć.

Konieczność używania iTunes w celu zgrywania plików

Wymieniona wyżej wada denerwuje jak żadna inna. Chcę wgrać muzykę, muszę bawić się iTunesem, aby to zrobić. iTunes sam w sobie do najlepszego oprogramowania nie należy oraz nie jest nazbyt intuicyjny. Taki urok iOS, na szczęście mogę normalnie zgrywać zdjęcia, chociaż taki plus.

Mało funkcji w systemowym aparacie

Aparaty w iPhonach zawsze były jednymi z najlepszych, problem jednak nie polega na tym, że są złe, mają za to bardzo mało funkcji. Jedynymi rzeczami, które możemy ustawić w systemowej aplikacji Aparat jest ustawienie ekspozycji oraz punktu ostrzenia.

Brakuje mi messengerowych dymków

Powyższa wada to już kwestia bardzo osobista. Załóżmy, że słucham muzyki z YouTube i chcę odpisać na wiadomość z Messengera, na iOS muszę wyjść z YouTube’a, wejść na Messengera i odpisać. Na Androidzie dzięki dymkom nie ma tego problemu, mogę odpisać na wiadomość jednocześnie słuchając muzyki.

Wiem, że pewnie system ma więcej wad, ale to jedne z tych, które ja osobiście zauważam, jednym mogą one przeszkadzać, inne wręcz się spodobają (zamknięty system to system bezpieczniejszy, więc jestem za, a z motywów, widgetów dawno wyrosłem), ale nie ma co narzekać, iOS jest bardzo dobrym systemem i niech taki pozostanie (może z pewnymi zmianami).

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
MASZ PYTANIA?

Potrzebujesz więcej informacji na temat produktu lub masz pytanie o dostępność?

Skontaktuj się z nami!

 
kontakt@ithings.pl
 
+48  662 484 464
 
poniedziałek-piątek
w godz. 10:00-16:00

Dane kontaktowe:

iThings.pl
ul. Powstania Styczniowego 5/26
80-288 Gdańsk
woj. pomorskie
DOSTAWA GRATIS

Twoje zamówienie zostanie wysłane kurierem za darmo, jeśli zrobisz zakupy za minimum 200 zł

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl