5 sposobów na przyśpieszenie iPhone’a

0
5 sposobów na przyśpieszenie iPhone’a

Ciężko w ogóle jest mówić o czymś takim jak przyśpieszenie iPhone’a. System iOS działa na tej zasadzie, że aplikacje, których nie wyłączyliśmy przechodzą w stan czuwania i nie pożerają pamięci RAM, a sam system jest jednym z najbardziej zoptymalizowanych i płynnych w działaniu. W starszych urządzeniach może pojawiać się jednak problem i spadki wydajności. Co można w tym przypadku zrobić, aby poprawić działanie iPhone’a?

  1. Nie zamykaj aplikacji

Zamykanie otwartych aplikacji w systemie iOS jest bezpodstawne, gdyż te, których nie używamy zostają uśpione i nie blokują pamięci RAM. Co ciekawe system działa wręcz odwrotnie niż Android i wyłączanie ręczne aplikacji powoduje, że przy następnym otwarciu ładują się one wolniej, a gdy uruchamiamy je tylko z uśpienia, wtedy natychmiastowo się wybudzają. iOS najlepiej sam zarządza aplikacjami.

  1. Dokonuj aktualizacji systemu, jak i aplikacji

Wiemy, że nie wszystkie aktualizacje systemu powodują jego przyśpieszenie, ale nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby przed zaktualizowaniem dokonać kopii zapasowej systemu. W każdym razie większość z aktualizacji przynosi poprawę w wydajności systemu, np. najnowsza wersja iOS 10.3 ma zawierać nowy system plików APFS, dzięki któremu znacznie poprawi się wydajność urządzeń, można to zauważyć na filmikach, gdzie użytkownicy porównywali urządzenia z iOS 10.2 oraz betą iOS 10.3. Podobnie jest też z aktualizacjami aplikacji, deweloperzy ciągle pracują nad tym, aby były one lepsze i bardziej wydajne.

  1. Wyłącz Spotlight

Spotlight jest funkcją, która ma za zadanie szybkie przeszukiwanie zawartości urządzeń z systemem iOS. Narzędzie, aby stale znać lokalizację każdego pliku w systemie iOS zużywa tymczasową pamięć RAM. Nie każdy funkcji tej używa, a nie potrzebna zużywa tylko zasoby urządzenia, można ją wyłączyć, wystarczy wejść w Ustawienia > Ogólne > Wyszukiwanie Spotlight.

  1. Wyłącz aplikacje w tle

Odświeżanie w tle to funkcja, która ma na celu odświeżanie informacji w aplikacji nawet kiedy nie jest ona używana. Owszem odświeżanie jest przydatne w przypadku komunikatorów, czy klienta poczty e-mail, ale przecież nie wszystko co mamy na telefonie musi się stale odświeżać. Wyłączając odświeżanie niektórych aplikacji w tle nie tylko Twoje urządzenie stanie się bardziej wydajne, ale też zużyje mniej baterii.

  1. Redukcja ruchu i przezroczystości

Wszelkie animacje systemu zużywają jego zasoby. Wyłączenie ich sprawi, że wydajność urządzenia się zwiększy. Oczywiście należy pójść na mały kompromis, gdyż większa płynność działania oznacza mniejszą atrakcyjność systemu pod względem estetycznym.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
MASZ PYTANIA?

Potrzebujesz więcej informacji na temat produktu lub masz pytanie o dostępność?

Skontaktuj się z nami!

 
kontakt@ithings.pl
 
+48  662 484 464
 
poniedziałek-piątek
w godz. 10:00-16:00

Dane kontaktowe:

iThings.pl
ul. Powstania Styczniowego 5/26
80-288 Gdańsk
woj. pomorskie
DOSTAWA GRATIS

Twoje zamówienie zostanie wysłane kurierem za darmo, jeśli zrobisz zakupy za minimum 200 zł

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl