Apple Pencil - do czego się przydaje?

0
Apple Pencil - do czego się przydaje?

Niedługo być może dojdzie do premiery Apple Pencil 2, lecz póki go nie ma pomówmy o czymś, co już od jakiegoś czasu istnieje, czyli Apple Pencil pierwszej generacji. Jak on działa i czy warto w ogóle zdecydować się na taki sprzęt?

Apple Pencil – czym jest?

Przy premierze Apple Pencil wiele osób złośliwie komentowało zaistniałą sytuację. Mówiono na to, że Steve Jobs, który twierdził iż prawdziwie mobilne urządzenia powinno obsługiwać się bez żadnych dodatkowych akcesoriów, przewracałby się w grobie. Apple Pencil to jednak nie S-Pen znany z Samsungów Note, nie chodzi w nim o dodatkowe funkcje obsługi urządzenia, które można uzyskać za pomocą S-Pen w Samsungach. Apple Pencil to narzędzie, które współdziała z iPadem Pro i przydaje się do rysowania, tworzenia grafik, dla osób, które z tego żyją, profesjonalistów. Bardziej przypomina rozwiązania firmy Wacom, niż rysik S-Pen, oczywiście jego zaawansowanie jest tu nieco mniejsze (w graficznym zastosowaniu), ale być może wraz z Apple Pencil 2 sytuacja się zmieni.

Apple Pencil – zaawansowany rysik graficzny

Apple Pencil służy do rysowania i pisania na iPadzie. Urządzenie to rozpoznaje kąt nachylenia oraz siłę nacisku. Problemem, z którym się boryka jest niedostosowanie pod niego aplikacji. O ile w systemowych Notatkach działa wyśmienicie, o tyle w pozostałych bywa już różnie i można zauważyć istotne opóźnienia, które przeszkadzają w pracy. Przykładowo tablety graficzne oraz rysiki od firmy Wacom nie mają tych problemów i z deskoptowymi programami graficznymi pracują idealnie.

Mimo wszystko sam Apple Pencil w swoim segmencie nie ma konkurencji. Czym dodatkowo charakteryzuje się Apple Pencil?

Samo Apple zachwalało urządzenie tym, że posiada ono odpowiednią dokładność oraz szybkość reakcji, a ładowanie odbywa się przez port Lightning. Co ciekawe 15 sekundowe ładowanie elektronicznego ołówka powinno wystarczyć aż na 30 minut pracy.

Po przyłożeniu ołówka, wyświetlacz iPada Pro przestaje reagować na dotyk nadgarstka, a skupia się jedynie na styku tipa z ekranem, dzięki czemu praca z Apple Pencil jest bardzo wygodna.

Jak widać Apple Pencil pozwala na wiele profesjonalnych zastosowań, a jego następca, który ma się pojawić wraz z najnowszymi iPadami Pro, będzie posiadał ich jeszcze więcej. Część funkcji być może pojawi się już na iOS 10, lecz większość zostanie zaimplantowana wraz z iOS 11. Oprócz poprawy jakości możliwości graficznych „ołówka”, będzie można go wykorzystywać podobnie do rysika S-Pen.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
MASZ PYTANIA?

Potrzebujesz więcej informacji na temat produktu lub masz pytanie o dostępność?

Skontaktuj się z nami!

 
kontakt@ithings.pl
 
+48  662 484 464
 
poniedziałek-piątek
w godz. 10:00-16:00

Dane kontaktowe:

iThings.pl
ul. Powstania Styczniowego 5/26
80-288 Gdańsk
woj. pomorskie
DOSTAWA GRATIS

Twoje zamówienie zostanie wysłane kurierem za darmo, jeśli zrobisz zakupy za minimum 200 zł

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl