Co wiadomo o iOS 11?

0
Co wiadomo o iOS 11?

O najnowszym iPhone 8/X mówi się wiele, lecz wraz z jego premierą przyjdzie również czas na aktualizację systemu iOS do wersji 11. Oficjalna premiera systemu ma mieć miejsce w połowie września, a w czerwcu tego roku na konferencji WWDC zostanie on zaprezentowany. Jakie nowości nam przyniesie i co już wiadomo na jego temat?

  1. Rozmowy konferencyjne w FaceTime

Najnowsza wersja iOS ma przynieść zmiany w aplikacji FaceTime. W iOS 11 będzie można prowadzić rozmowy konferencyjne, a także udostępniać ekran innym użytkownikom.

  1. Tryb nocny

Było Night Shift teraz przyszedł czas na Tryb Nocny, który obecny jest już w tvOS, czyli systemie, z którego korzysta AppleTV. Dzięki połączeniu wyświetlacza OLED oraz ciemnego motywu, czas pracy na baterii nowego iPhone’a ma się znacząco wydłużyć.

  1. Koniec ze wspieraniem aplikacji 32-bitowych

Apple już przy iPhone 5s przerzucił się na 64-bitową architekturę procesora, a przy iOS 11 zamierza porzucić wspieranie emulacji środowiska 32-bitowego, co oznacza, że dawno nieaktualizowane aplikacje na nim oparte, przestaną działać. Wygląda więc na to, że starsze iPhone’y jak iPhone 5 czy 5c nie mają co liczyć na aktualizację do najnowszej wersji systemu. W sumie nic w tym dziwnego, Apple jest chyba jedynym producentem tak długo wspierającym nowymi aktualizacjami swoje produkty. Ze sklepu App Store zniknie więc aż 190 tysięcy aplikacji.

  1. Nowe funkcje Siri

Asystent głosowy od Apple ma posiadać nowe funkcje, jeszcze dokładnie nie wiadomo, jakie to funkcje będą. Mamy również nadzieję na wprowadzenie w Siri języka polskiego, chociaż raczej do tego nie dojdzie.

  1. Konta użytkowników

Prawdopodobnie zostanie zaimpletowana, przede wszystkim do iPada, możliwość tworzenia kont użytkowników.

  1. Dzielenie ekranu

Możliwe, że Apple wprowadzi w nowej wersji iOS dzielenie ekranu również na iPhone’a, dotychczas było to możliwe jedynie na iPadach.

  1. Centrum sterowania

Opcja na Androidzie dostępna od dawna, niestety w systemie iOS jeszcze jej nie ma, chociaż plotki mówią, że znajdzie się ona właśnie w iOS 11. Chodzi tu mianowicie o opcję personalizowania i dostosowywania Centrum sterowania pod siebie oraz dodawanie do niego różnych widgetów.

O ile plotek na temat najnowszy iPhone’ów pojawia się bardzo wiele, o tyle na temat iOS 11 jest ich na razie bardzo mało, a sam system trzymany jest w tajemnicy. Czyżby oznaczało to, że można liczyć iż producent pokaże coś rewolucyjnego?

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
MASZ PYTANIA?

Potrzebujesz więcej informacji na temat produktu lub masz pytanie o dostępność?

Skontaktuj się z nami!

 
kontakt@ithings.pl
 
+48  662 484 464
 
poniedziałek-piątek
w godz. 10:00-16:00

Dane kontaktowe:

iThings.pl
ul. Powstania Styczniowego 5/26
80-288 Gdańsk
woj. pomorskie
DOSTAWA GRATIS

Twoje zamówienie zostanie wysłane kurierem za darmo, jeśli zrobisz zakupy za minimum 200 zł

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl