Jak zadbać o żywotność baterii?

0
Jak zadbać o żywotność baterii?

Baterie w smartfonach nie należą do najbardziej wydajnych ogniw. Smartfony są stale odchudzane i estetyzowane, a technologia produkcji ogniw się nie zmienia, przez co stosowane przez producentów akumulatory nie posiadają największej pojemności, a tym samym działanie baterii przez dwa dni bez ładowania to istny cud, ponieważ 24 godziny bywają problemem. Co zrobić, aby bateria w naszym smartfonie działała jak najdłużej? Poniżej podpowiadamy.

  1. Nie rozładowuj telefonu do zera

Pamiętasz zamierzchłą zasadę, że nowy telefon trzeba całkowicie rozładować i do pełna naładować chociaż raz, albo nawet trzy razy. Dziś jest to mit, który może Twojemu smartfonowi zaszkodzić. Współczesne baterie bardzo nie lubią rozładowania ich do zera i nie posiadają tzw. efektu pamięci. Warto podłączyć telefon do ładowania nawet, jeśli posiada ok. 40 % poziomu naładowania. Całkowite rozładowywanie baterii doprowadza do jej trwałego uszkodzenia. W momencie, kiedy telefon się Ci wyłączył z powodu rozładowania, nie próbuj go włączać, dopóki nie zostanie podłączony do ładowarki.

  1. Podłączaj telefon do ładowania na noc

Kolejny mit mówi o tym, aby rozłączać telefon z ładowarką, kiedy poziom naładowania wynosi 100%. Zostawianie telefonu podłączonego do ładowarki na noc nie stanowi dla urządzenia problemu. Dzisiejsze smartfony są odpowiednio zabezpieczone przed przeładowaniem, a sytuacja taka nie jest niekorzystna dla baterii.

  1. Często ładuj baterię

Baterie dziś nie posiadają efektu pamięci, a więc częste ich ładowanie nie działa na je szkodliwie, a wręcz wielu specjalistów uważa, że korzystnie. Specjaliści od elektroniki polecają ładowanie telefonów do 80-90%, oczywiście jeśli wiesz, że taki poziom naładowania Ci nie wystarczy to warto osiągnąć 100%.

  1. Nieoryginalne ładowarki są niebezpieczne

Zalecenia producentów o korzystaniu z ich akcesoriów nie mają na celu jedynie kupowania np. droższych ładowarek, a dobro Twojego urządzenia. Nieoryginalne ładowarki potrafią nie tylko zniszczyć baterię, ale również zniszczyć smartfon i doprowadzać do zapłonu.

  1. Oszczędzaj baterię

Zużycie baterii w dużej mierze wynika od tego jak używasz telefon. Zmniejsz więc jasność wyświetlacza, niepotrzebne dźwięki i funkcje, których aktualnie nie używasz (jak Bluetooth, NFC), zrezygnuj z odświeżania w tle mniej ważnych aplikacji oraz wyłącz usługi lokalizacyjne. Z pewnością od razu zauważysz różnicę w wydajności baterii.

  1. Wysokie/niskie temperatury

Ekstremalne temperatury mają duży wpływ na działanie Twojej baterii. Pamiętaj więc, aby będąc na wakacjach nie trzymać urządzenia na słońcu, a zimą nosić smartfon w wewnętrznej kieszeni kurtki.

  1. Odpowiednie przechowywanie

Nieużywane urządzenia lub same baterie muszą być w prawidłowy sposób przechowywane, oznacza to, że nie mogą po wyłączeniu być całkowicie rozładowane. Dlatego zadbaj o to, aby nieużywane przez Ciebie urządzenie/bateria było naładowane przynajmniej do 40% poziomu naładowania.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
MASZ PYTANIA?

Potrzebujesz więcej informacji na temat produktu lub masz pytanie o dostępność?

Skontaktuj się z nami!

 
kontakt@ithings.pl
 
+48  662 484 464
 
poniedziałek-piątek
w godz. 10:00-16:00

Dane kontaktowe:

iThings.pl
ul. Powstania Styczniowego 5/26
80-288 Gdańsk
woj. pomorskie
DOSTAWA GRATIS

Twoje zamówienie zostanie wysłane kurierem za darmo, jeśli zrobisz zakupy za minimum 200 zł

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl