Najczęstsze usterki w iPhone’ach

0
Najczęstsze usterki w iPhone’ach

iPhone’y to narzędzia designerskie, z piękną konstrukcją i spasowaniem elementów. System iOS jest jednym z najlepszych na rynku, a dla użytkowników smartfonów Apple – najlepszym. Dzięki świetnej optymalizacji systemu oraz ponadczasowej konstrukcji i designie, telefony Apple zdobyły wielu fanów na całym świecie. Posiadają one również swoje wady, a w części egzemplarzy dochodzi do usterek – z winy użytkowników lub nie. Jakie są najczęstsze usterki w iPhone’ach?

iPhone 5s

Konstrukcja tego smartfona jest tak bardzo ponadczasowa, że Apple rok temu zdecydowało się na wypuszczenie iPhone’a 5se, w którym zamknięto podzespoły iPhone 6s w obudowie iPhone’a 5s. iPhone 5se zdobył od razu wielu zwolenników, a do dziś w sklepach znajdziemy wiele egzemplarzy iPhone’a 5s, który nadal utrzymuje cenę powyżej 1000 złotych za nowe urządzenie, używane kosztują w okolicach 700 złotych. W każdym iPhonie istnieją jednak różnego rodzaju usterki. Jedną z największych wad modelu 5s jest mało pojemna bateria, która dodatkowo lubi się wyłączać przy niższych temperaturach. Po premierze smartfona zauważono też kilka innych problemów z produktem. iPhone 5s miał problem z kalibracją czujników – akcelerometr, żyroskop oraz kompas podawały błędne odczyty. Użytkownicy telefonów zaobserwowali również nadmierne nagrzewanie się urządzenia, problemy z mikrofonem oraz tworzenie się bad pixeli. Większość z tych rzeczy była nie problemem natury fizycznej, a problemem oprogramowania, które zostało zaktualizowane.

iPhone 6s

Oczywiście i w tym przypadku nie obeszło się bez wad, do najczęściej zgłaszanych problemów przy iPhone 6s należały: nagrzewający się przycisk Touch ID; samoistne wyłączanie się, mimo że telefon jest naładowany; zniekształcenie dźwięków w głośniku; nie zawsze poprawnie działający 3D Touch oraz ekran, który nie wyświetla białych kolorów. Podobnie jak w poprzednich iPhone’ach wiele z tych usterek wynikało z błędów oprogramowania i zostały usunięte.

Powiedzieliśmy sobie o usterkach w dwóch modelach smartfonów Apple. A z jakimi problemami przychodzą najczęściej użytkownicy iPhone’ów do serwisów naprawczych?

  • rozbity wyświetlacz LCD – niestety tu musi zostać wymieniony również digitizer. Warto takich problemów unikać, a można zrobić to, kupując wcześniej szkło hartowane, które z pewnością ochroni wyświetlacz przed upadkiem.
  • rozbity digitizer – digitizer to inaczej szybka dotykowa i nie jest tym samym, co wyświetlacz LCD. Uniknąć wypadku można w ten sam sposób co przy wyświetlaczu LCD.
  • zalanie cieczą – cóż każdemu się może zdarzyć, że przypadkiem zaleje swój smartfon jakimś rodzajem cieczy. Należy pamiętać, że ciecz, cieczy nie jest równa i jedne są bardziej szkodliwe dla smartfonów od drugich.
  • przycisk Home – bardzo częsta usterka w smartfonach Apple. Przycisk ten najczęściej przestaje działać w wyniku zużycia. W tym przypadku pozostaje jedynie wymiana. Z pewnością do iPhone’a 5 nie stanowiło to większego problemu, jednak wymiana przycisku Home, który posiada również Touch ID powoduje utratę tej funkcjonalności.

Inne uszkodzenia:

  • uszkodzona kamera,
  • zepsute złącze słuchawkowe,
  • uszkodzona obudowa,
  • problem z WiFi,
  • problem z kartą SIM itp.

Jak widać w sprzęcie Apple dochodzi do usterek równie często, co w smartfonach inny marek. Większość elementów da się jednak sprawnie i szybko naprawić. Jedną z największych wad jest chyba brak możliwości wymiany przycisku Home z pozostawioną funkcją Touch ID, niektórych użytkowników fakt ten może bardzo irytować.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
MASZ PYTANIA?

Potrzebujesz więcej informacji na temat produktu lub masz pytanie o dostępność?

Skontaktuj się z nami!

 
kontakt@ithings.pl
 
+48  662 484 464
 
poniedziałek-piątek
w godz. 10:00-16:00

Dane kontaktowe:

iThings.pl
ul. Powstania Styczniowego 5/26
80-288 Gdańsk
woj. pomorskie
DOSTAWA GRATIS

Twoje zamówienie zostanie wysłane kurierem za darmo, jeśli zrobisz zakupy za minimum 200 zł

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl