Sprzedajesz iPhone’a? Pamiętaj, aby wykonać te czynności!

0
Sprzedajesz iPhone’a? Pamiętaj, aby wykonać te czynności!

Wartość iPhone’ów w porównaniu do innych marek smartfonów spada bardzo powoli, dlatego odsprzedaż nawet starszego modelu, powiedzmy iPhone’a 6 może okazać się korzystna i zamortyzować w znacznej części zakup nowego modelu. Należy jednak przed tym wykonać pewne czynności, dzięki którym nowy nabywca będzie mógł się cieszyć Twoim telefonem, a Ty zachowaniem wszystkich plików z telefonu. Jakie są to czynności? 

Cena modeli nawet starszych iPhone’ów spada bardzo wolno, nawet 4 letni iPhone 5s, w tym momencie na rynku wtórnym to koszt ok. 700-800 zł, a na pierwotnym 1399 zł (cena RTV Euro AGD) i to za wersję 16 GB. Nie jest to też telefon zły i nadal jest szybki i aktualizowany, więc na pewno znajdą się osoby, które chcąc zacząć swoją przygodę z iOS, rozpoczną ją od nieco tańszego modelu.

iPhone’y posiadają nieco więcej zabezpieczeń niż telefony z Androidem, nie wystarczy ich jedynie przywrócić do ustawień fabrycznych przed sprzedażą, a nieodpowiednio wyczyszczony smartfon okazuje się całkowicie bezużyteczny. Co więc należy zrobić przed odsprzedażą smartfonów marki Apple?

  1. Posiadając zegarek Apple Watch, który został sparowany z Twoim iPhonem, przed wszelkimi czynnościami rozłącz parę.
  2. Następnie zarchwizuj swoje urządzenie poprzez program iTunes, dzięki temu wszystkie pliki, które posiadałeś na iPhone, będziesz mógł wgrać do nowego smartfona z systemem iOS.
  3. Przejdź teraz do Ustawienia > iCloud. Zjedź na dół ekranu i wciśnij opcję Wyloguj się lub w starszym iOS 7 – opcję Usuń konto.
  4. Teraz ponownie wciśnij Wyloguj się > Usuń z iPhone’a > Wprowadź swoje hasło.
  5. Po wykonaniu powyższych czynności przyszedł czas na wylogowanie się ze sklepów – iTunes Store oraz App Store. Przejdź do Ustawienia > iTunes Store i App Store > Apple ID > Wyloguj się.
  6. Z powrotem wejdź w Ustawienia i wciskaj kolejno opcje Ogólne > Wyzeruj > Wymaż zawartość i ustawienia. Możliwe, że masz włączoną usługę Znajdź mój iPhone, jeśli tak to system poprosi Cię o wprowadzenie Apple ID i hasła.
  7. Na ekranie może pojawić się monit z prośbą o podanie kodu do urządzenia, wpisz go, a następnie wybierz opcję Wymaż.
  8. To wszystko, Twój iPhone jest gotowy do odsprzedaży.

Dlaczego warto sprzedać swojego iPhone’a? Telefony tej marki są wytrzymałe i z pewnością posłużą kolejnej osobie jeszcze przez pewien czas, a Ty dzięki temu będziesz mógł zamortyzować zakup najnowszego modelu. Kupując iPhone’a 7, a odsprzedając 6s, pokryjesz tą transakcją nawet 2/3 wartości nowego urządzenia. Pamiętaj, aby czyszczenie telefonu wykonywać dokładnie z instrukcją, gdyż pominięcie któregoś z nich może spowodować, że smartfon stanie się bezużyteczny dla nowego użytkownika.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
MASZ PYTANIA?

Potrzebujesz więcej informacji na temat produktu lub masz pytanie o dostępność?

Skontaktuj się z nami!

 
kontakt@ithings.pl
 
+48  662 484 464
 
poniedziałek-piątek
w godz. 10:00-16:00

Dane kontaktowe:

iThings.pl
ul. Powstania Styczniowego 5/26
80-288 Gdańsk
woj. pomorskie
DOSTAWA GRATIS

Twoje zamówienie zostanie wysłane kurierem za darmo, jeśli zrobisz zakupy za minimum 200 zł

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl