Zbita szybka w iPhone - jakie masz możliwości?

0
Zbita szybka w iPhone - jakie masz możliwości?

Wyświetlacz w telefonie to jego najdelikatniejszy i najbardziej wrażliwy element. Zbite szybki wraz z kolejnymi, nowszymi modelami to prawdziwa zmora, aż do tego stopnia, że użytkownikom Samsungów S7 oraz S7 Edge firma pozwala na jedną, darmową wymianę ekranu. iPhone'y niczym w tej kwestii Samsungom nie ustępują, może poza faktem, że są mniej śliskie niż „koreańczycy”. Co zrobić, kiedy zbije się szybka w smartfonie Apple?

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Oczywiście najlepiej jest zapobiegać niż leczyć, dlatego kupując iPhone’a zaopatrz się w odpowiednie etui chroniące smartfona oraz szkło hartowane na wyświetlacz, dzięki temu, kiedy już Twój smartfon spotka się z podłożem, jego ekran się nie rozbije, stanie się to ze szkłem hartowanym, które jest o wiele tańszym rozwiązaniem niż naprawa. Kolejną rzeczą, którą możesz zrobić jest wykupienie ubezpieczenia lub rozszerzonej gwarancji, dzięki czemu przyszłe naprawy będą darmowe i obejmą swoim działaniem także uszkodzenia mechaniczne.

Szybka pękła – gdzie naprawić usterkę?

Przezorny zawsze ubezpieczony, ale cóż poradzić, kiedy komuś tej przezorności brakuje i doszło do zbicia wyświetlacza?

Przede wszystkim należy się zastanowić, gdzie chcesz dokonać naprawy, istnieje kilka opcji:

  • serwisy autoryzowane, w których zrealizujesz również gwarancję, typu iSpot, Cortland itp.,
  • serwisy pozagwarancyjne, ale specjalistyczne np. iSense,
  • serwisy pozagwarancyjne dla wszystkich urządzeń np. serwis w Teletorium,
  • naprawa na własną rękę.

Oddanie swojego urządzenie w ręce serwisu autoryzowanego lub specjalistycznego jest najbardziej korzystnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o jakość usługi. W serwisie autoryzowanym iDream za wymianę wyświetlacza zapłacisz od 670 do 750 zł w zależności od modelu iPhone’a. Specjalizujący się w naprawie sprzętu Apple, serwis iCure posiada bardziej zróżnicowany cennik i w zależności od modelu zaoszczędzisz lub przepłacisz względem serwisu autoryzowanego. Modele, w których za wymianę dotyku wraz z LCD zapłacisz mniej to iPhone’y od 6 w dół. Podobnie rzecz się ma w przykładowym Teletorium, w którym od iPhone’a 6 w dół koszt naprawy jest niższy.

Ostatnia dostępna opcja to naprawa wyświetlacza na własną rękę, w internecie można znaleźć wiele instrukcji na temat tego jak wymienić w smartfonie Apple wyświetlacz. Oczywiście każdy powinien robić to na własną odpowiedzialność, a jeśli w tym samym czasie posiada gwarancję to z pewnością ją straci, z resztą podobnie to wygląda w momencie dokonywania napraw poza serwisami autoryzowanymi. Naprawa wyświetlacza samemu bywa niebezpieczna i może prowadzić do uszkodzeń smartfona, jest jednak zarazem najtańsza, gdyż płaci się jedynie za zamówione części. Na części, które się zamawia również należy uważać, gdyż często są to zamienniki o bardzo niskiej jakości.

Faktem jest, że zapobiegając naprawom obniżymy swoje wydatki, dlatego tak ważna jest odpowiednia ochrona smartfona. Jeśli musisz zlecić naprawę serwisowi pamiętaj o tym, aby sprawdzić czy przysługuje Ci gwarancja na usługę, gdyż może się okazać, że zapłacisz za nieudaną naprawę i nie będziesz mógł odzyskać pieniędzy lub zlecić za darmo poprawy.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
MASZ PYTANIA?

Potrzebujesz więcej informacji na temat produktu lub masz pytanie o dostępność?

Skontaktuj się z nami!

 
kontakt@ithings.pl
 
+48  662 484 464
 
poniedziałek-piątek
w godz. 10:00-16:00

Dane kontaktowe:

iThings.pl
ul. Powstania Styczniowego 5/26
80-288 Gdańsk
woj. pomorskie
DOSTAWA GRATIS

Twoje zamówienie zostanie wysłane kurierem za darmo, jeśli zrobisz zakupy za minimum 200 zł

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl