Jak zabezpieczyć swojego iPhone przed kradzieżą?

0
Jak zabezpieczyć swojego iPhone przed kradzieżą?

Utrata swojego smartfona to nieprzyjemna rzecz. Na swoim telefonie mamy prywatne dane, zdjęcia, kontakty, wiadomości oraz hasła, np. do konta bankowego. Jeżeli nasz iPhone wpadnie w niepowołane ręce może się do źle skończyć. W dzisiejszym artykule podpowiemy jak się przed tym zabezpieczyć.

Swojego iPhone warto skonfigurować w taki sposób, aby dostęp do niego był praktycznie niemożliwy. W przypadku zgubienia lub kradzieży swojego telefonu nie musimy się martwić o to, że ktoś otrzyma dostęp do naszych prywatnych danych. Zabezpieczenie iPhone wbrew pozorom nie jest takie ciężkie, dlatego warto zadbać o swoje bezpieczeństwo.

 

Find My iPhone

To opcja, którą może znaleźć każdy użytkownik w swoim telefonie. Pozwala na określenie lokalizacji telefonu. W przypadku utraty telefonu będziemy mieli dokładne dane, gdzie znajduje się nasz iPhone. Włączenie tej usługi aktywuje dodatkowo opcję Activation Lock, dzięki której będzie wymagane podanie loginu oraz hasła iCloud przy próbie wymazania danych z telefonu. Będzie to skutkowało tym, że osoba posiadająca nasz telefon nie będzie mogła zrobić nic z iPhonem ani też go sprzedać.

Aby móc korzystać z funkcji Find my iPhone potrzebny jest Apple ID. Konto można założyć od razu podczas pierwszego uruchomienia telefonu.

Po zalogowaniu do iCloud należy przejść do Ustawienia -> iCloud i włączyć funkcję Find my iPhone.

 

Wyłącz SIRI na zablokowanym ekranie

SIRI pozwala na komunikowanie się z telefonem za pomocą poleceń głosowych. Wyłączenie tej funkcji podczas zablokowanego ekranu uchroni nas przed wyciągnięciem wrażliwych danych z telefonu.

Aby wyłączyć SIRI należy przejść do Ustawienia -> Kod (Touch ID i hasło) i w sekcji DAWAJ DOSTĘP PRZY BLOKADZIE EKRANU -> wyłącz SIRI.

 

Jailbreak

System iOS to zamknięty system mobilny, a przez odblokowanie telefonu przez Jailbreak umożliwiamy łatwiejszy dostęp potencjalnemu złodziejowi.

 

Dane telefonu

Warunkiem koniecznym jest spisanie numeru IMEI telefonu oraz numeru seryjnego. Dzięki tym danym policja będzie mogła ustalić do kogo należy telefon. Numer ten zostanie wpisany do krajowej bazy danych i jeżeli zostanie odnaleziony to natychmiast zostaniemy o tym poinformowani.

Numer IMEI możemy znaleźć na opakowaniu telefonu oraz w systemie: Ustawienia -> To urządzenie.

Mamy również możliwość sprawdzenia numeru przez wpisanie w klawiaturę kodu *#06# w aplikacji Telefon.

 

Hasło do iPhone

Zalecamy użycie silnego hasła alfanumerycznego zamiast 4-cyfrowego kodu PIN.

Przejdź do Ustawienia -> Kod (Touch ID) i zaznacz Kod wymagany: Natychmiast i odznacz Prosty Kod. Na tym etapie trzeba podać hasło składające się z liter oraz znaków.

 

Zadzwoń do swojego operatora

W przypadku utraty telefonu należy natychmiast zadzwonić do operatora, u którego mamy zarejestrowany numer i zgłosić zgubę iPhone. Usługi wykonywania połączeń oraz wysyłania SMS zostaną od razu zablokowane, dzięki czemu złodziej nie nabije nam ogromnego rachunku.

 

Podsumowanie

Utrata lub kradzież telefonu to bardzo duży problem. Nie chcemy, aby nasze wszystkie prywatne dane trafiły do niepowołanych rąk, dlatego warto się odpowiednio przed tym zabezpieczyć, co wbrew pozorom nie jest tak trudnym zadaniem.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
MASZ PYTANIA?

Potrzebujesz więcej informacji na temat produktu lub masz pytanie o dostępność?

Skontaktuj się z nami!

 
kontakt@ithings.pl
 
+48  662 484 464
 
poniedziałek-piątek
w godz. 10:00-16:00

Dane kontaktowe:

iThings.pl
ul. Powstania Styczniowego 5/26
80-288 Gdańsk
woj. pomorskie
DOSTAWA GRATIS

Twoje zamówienie zostanie wysłane kurierem za darmo, jeśli zrobisz zakupy za minimum 200 zł

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl