Ładowarki indukcyjne do iPhone - co warto wiedzieć?

0
Ładowarki indukcyjne do iPhone - co warto wiedzieć?

Jedną z wielu nowości w iPhone'ach 8/8 Plus oraz X jest oczekiwana przez wielu użytkowników funkcja bezprzewodowego ładowania. Jak to działa? Po prostu, bez żadnej filozofii – kładziemy iPhone'a na ładowarkę i błyskawicznie zaczyna się on ładować. Dzięki temu, że Apple zdecydowało się powrócić w swoich telefonach do plecków wykonanych ze szkła, udało się umieścić w iPhone’ach z 2017 roku podzespoły niezbędne do ładowania indukcyjnego (bezprzewodowego).

Poniżej wyjaśniamy, które iPhone’y można ładować w ten sposób oraz sprawdzamy czego potrzeba, by skorzystać z tej funkcji, jak długo trwa ładowanie i czy do ładowania trzeba zdjąć etui z telefonu.

Które iPhone’y można ładować bezprzewodowo?

Bezprzewodowo można ładować wszystkie iPhone'y z 2017 roku, czyli modele:

  • iPhone 8,
  • iPhone 8 Plus,
  • iPhone X.

Starsze urządzenia Apple’a nie mają odpowiednich podzespołów, by ładować je w ten sposób. Jednak istnieją na rynku etui łączone z portem Lightning, które może przekazać prąd z ładowarki Qi do akumulatora w urządzeniu, dzięki czemu możemy bezprzewodowo uzupełnić energię w ogniwie iPhone 7 czy jeszcze starszego modelu.

Co jest potrzebne, by ładować bezprzewodowo iPhone’y 8, 8 Plus i X?

By skorzystać z bezprzewodowego ładowania w domu, trzeba się wyposażyć w specjalną matę/podstawkę podłączaną do prądu. Po położeniu na niej telefonu ekranem do góry, energia w ogniwie po kilku sekundach zacznie wzrastać.

Korzystając z ładowarki bezprzewodowej, nie trzeba podpinać do smartfona żadnych kabli (natomiast sama podstawka indukcyjna musi być podłączona do prądu). Należy też mieć świadomość, że wydajność energetyczna tego sposobu dostarczania energii jest mniejsza niż ładowania za pomocą kabla. Ładowanie bezprzewodowe może nie działać poprawnie po założeniu na telefon grubego etui.

Ładowarki indukcyjne do iPhone X

Zobacz ładowarki indukcyjne w naszym sklepie

Ładowanie indukcyjne w etui

Najczęściej zadawanym przez Was pytaniem o ładowanie indukcyjne jest: czy można ładować smartfona w etui? Tak, można. Przyjęło się nie nazywać ładowania indukcyjnego "bezprzewodowym", bo telefon potrzebuje fizycznego kontaktu z ładowarką (matą/płytą ładującą). Ale okazuje się, że przy ładowaniu indukcyjnym prąd rzeczywiście przesyłany jest bezprzewodowo, o czym od dawna mówili eksperci. To właśnie dlatego możliwe jest ładowanie telefonu w etui. 

Nagrzewanie się telefonu

Ładowanie bezprzewodowo może powodować nagrzewanie się telefonu, ale wcale nie w większym stopniu niż zwykłe ładowanie po kablu. Dużo mocniej iPhone'y nagrzewają podczas wykonywania innych zadań, np. długich rozmów telefonicznych czy nagrywania dłuższego wideo.

Bezprzewodowe ładowanie iPhone’a poza domem

Ładowarki indukcyjne można znaleźć w wielu różnych punktach handlowo-usługowych. Jeszcze przed premierą iPhone’ów ładowanych bezprzewodowo restauracje i kawiarnie montowały ładowarki indukcyjne zgodne ze standardem Qi w stolikach z myślą o telefonach innych marek. Posiadacze iPhone’ów mogą z nich skorzystać bez żadnych problemów.

Bezprzewodowe ładowarki zgodne ze standardem Qi można znaleźć również w niektórych nowszych samochodach. W tym przypadku także będzie można naładować indukcyjnie nowego iPhone’a.

Podsumowanie

Chociaż Apple nie wymyśliło bezprzewodowego ładowania to wejście na ten rynek firmy z Cupertino może jednak sprawić, że ładowanie indukcyjne, które przez ostatnie lata nieco przestało się rozwijać, zyskuje znów na popularności.

Na szczęście firma zdecydowała się na otwarty standard, dzięki czemu iPhone jest zgodny z mnóstwem akcesoriów sprzedawanych od lat. Jeśli teraz szybciej rozwinie się infrastruktura ładowania indukcyjnego, to skorzystają na tym użytkownicy smartfonów różnych firm.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
MASZ PYTANIA?

Potrzebujesz więcej informacji na temat produktu lub masz pytanie o dostępność?

Skontaktuj się z nami!

 
kontakt@ithings.pl
 
+48  662 484 464
 
poniedziałek-piątek
w godz. 10:00-16:00

Dane kontaktowe:

iThings.pl
ul. Powstania Styczniowego 5/26
80-288 Gdańsk
woj. pomorskie
DOSTAWA GRATIS

Twoje zamówienie zostanie wysłane kurierem za darmo, jeśli zrobisz zakupy za minimum 200 zł

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl